Śliwki, owoce znane i popularne, choć niedoceniane. Czas zbiorów śliwek to w Polsce okres od lipca do listopada. Najwięcej owoców rodzi się od lipca do października. Można powiedzieć, że to typowo jesienne owoce.
Pogoń za szybkimi zyskami, niedbanie o renomę firmy, próby oszczędności lub oszukania to elementy znane w każdej branży. Nieuczciwi producenci lub sprzedawcy znani są od wieków.
W dzisiejszych czasach, mówiąc o kuchni staropolskiej, ma się na myśli potrawy podlane dużą ilością tłuszczu, przyprawione orientalnymi przyprawami, cukrem i miodem. Ciężkie zupy gotowane na tłustych mięsach.
Soja to roślina strączkowa, bardzo popularna na całym świecie. Dziko występuje w Azji Wschodniej, Australii i Nowej Gwinei, a największymi producentami są Stany Zjednoczone, Brazylia, Argentyna i Chiny.
Japońska kuchnia zawojowała świat. Szukając egzotycznych dań, na pewno trafimy na sushi czy sashimi. Lokale z japońskimi daniami w Polsce zaczęły powstawać stosunkowo późno. Wynika to z naszych gastronomicznych przyzwyczajeń.
Jakiś czas temu pisaliśmy ogólnie o piwie, jego historii i piwnych wynalazkach. Dzisiaj trochę teorii. Poznamy rodzaje piw, sprawdzimy, czym się różnią, do czego pasują i jak są warzone.
W czasie wakacyjnych wojaży, szczególnie w krajach odmiennych od europejskich standardów, można natknąć się na napoje, o których byśmy nie pomyśleli, że mogą istnieć.
Chipsy to przekąski obecne w wielu sytuacjach. Lubimy je przegryzać, oglądając telewizję, na imprezach, wspólnych wyprawach. Te głównie ziemniaczane przekąski, towarzyszą nam częściej niż zdajemy sobie sprawę.
Trudno to sobie wyobrazić, ale pomidory pojawiły się w Europie dopiero w XVI wieku. Jak wcześniej wyglądała na przykład kuchnia włoska?
Wielka Brytania obok Niemiec i Irlandii to kraj, gdzie spotkamy naszych rodaków, szukających pracy i lepszego życia. Dla wielu spotkanie z brytyjskim stylem życia odmiennym niż w Polsce może być sporym szokiem.
Afrykańskie upały dosięgły Polskę. Temperatura powyżej 30°C stała się tego lata prawie codziennością. Jak radzić sobie z tak ekstremalnymi upałami?
Korki do wina, czy inaczej mówiąc zamknięcia, czopy do butelek z winem znamy wszyscy. A co wiemy o materiale, z którego klasyczny korek jest wykonywany. Czy zastępuje się go innymi materiałami?